Program do ściągania muzyki

Coraz częściej spędzamy czas w sieci nie tylko szukając informacji i gadając ze znajomymi, ale również poszukując rozrywki. Szybkie łącza i równie szybkie komputery pozwalają korzystać z multimediów właściwie bez ograniczeń, co widać po popularności portali z muzyką i filmami. Osoby poszukujące fajnego i funkcjonalnego programu do pobierania muzycznych plików z sieci z pewnością ucieszy poniższe zestawienie, przedstawiające najpopularniejsze, w większości darmowe programy, obsługujące znane serwisy www.

Wrzuta Manager – pozwala na pobieranie muzyki z serwisu Wrzuta. Umożliwia ściąganie wielu plików na raz, jest prosty w obsłudze i automatycznie się aktualizuje. Przy korzystanie w systemie Widows XP wymagana jest instalacja.NET Framework. Działa również pod Windows Vista i 7. Darmowy.

Wrzuta Player – podobny do poprzedniego program, idealny dla osób, które nie przechowują plików na dysku, lecz słuchają muzyki z sieci. Oferuje proste zarządzanie i odtwarzanie plików z serwisu wrzuta.pl. Nie wymaga instalacji, a do poprawnego działania wystarczy połączenie z Internetem. Wyszukiwarka ułatwia zarządzanie plikami. Ma również opcję poszukiwania tekstu do odtwarzanej piosenki, aktualizuje się automatycznie. Działa pod systemem Windows XP/ Vista/ 7. Darmowy.

YouTube Downloader – idealne narzędzie dla tych, dla których muzyka musi być ilustrowana wideoklipem. Program pozwala na pobieranie filmów i muzyki z portalu YouTube i automatycznie konwertuje je na popularne formaty plików. Współpracuje również z urządzeniami mobilnymi (smartfonami, iPodami i iPadami). Wersja testowa (trial), pracuje pod Windows 7/Vista/XP.

Poza serwisami filmowymi i muzycznymi, pozwalającymi swoim użytkownikom na dzielenie się plikami, coraz więcej osób korzysta z internetu w celu posłuchania radia. Również i tutaj można znaleźć ciekawe programy, pozwalające zachować audycję lub piosenkę na dysku swojego komputera i wrócić do niej później.

RadioZilla – to program dla wszystkich lubiących słuchać radia w sieci. Aplikacja umożliwia nie tylko słuchanie ale również na równoczesne nagrywanie audycji i piosenek (w formacie mp3). Użyteczne funkcjonalności (takie jak np. automatyczne zapisywanie piosenek do osobnych plików oraz nagrywanie całych piosenek, bez względu na czas włączenia nagrywania) są dużą zaletą tego programu. RadioZilla rozpoznaje wiele stacji radiowych (także polskie). Program w wersji komercyjnej (dostępna wersja testowa), działa pod Windows XP/ Vista/ 7.

Spider Player – odtwarzacz muzyki o ciekawych funkcjach. Pozwala zapisywać muzykę z internetowego radia na dysku własnego komputera. Poza tym konwertuje pliki między różnymi formatami, rippuje płyty CD do popularnych formatów mp3, wma lub wav, a także pozwala odsłuchiwać muzykę z internetu (ze strumieni internetowych). Posiada equalizer i wspiera Dolby Surround. Fajne skórki pozwalają dostosować wygląd do własnych wymagań. Program darmowy, działający pod Windows Windows 2000 / XP / Vista / 7.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>