Program do tworzenia muzyki

Tworzenie muzyki nigdy nie było prostsze, niż po pojawieniu sie wielu programów, które można za darmo ściągnąć z internetu. Jak każdy program do tworzenia muzyki, aplikacje na licencji freeware i testowej (trial) umożliwiają podstawowe działania związane z modyfikacją ścieżek audio. Większość z nich oferuje podstawowe funkcjonalności, takie jak edycja plików muzycznych, wycinanie i wklejanie wybranych fragmentów w wybrane miejsca oraz kopiowanie części ścieżki. Bardzo często dostępna jest również baza dodatkowych efektów dźwiękowych i narzędzia poprawiające jakość nagrania (np. redukujące szumy). Stworzenie domowego studia nagrań lub zabawa w DJ-a nie są już teraz problemem – wystarczy komputer, niewielka aplikacja i już można tworzyć własne utwory i modyfikować do woli już istniejące.

CDex – niewielki program do tworzenia muzyki, mający jednak sporo możliwości. Pozwala zgrywać pliki muzyczne z CD i konwertować je na popularne formaty. Ma również odtwarzacz muzyki, dzięki czemu można od razu odsłuchać zgrane utwory muzyczne. Intuicyjne narzędzie do poprawy jakości nagrania pozwala w prosty sposób zredukować szumy i trzaski. Darmowy, działa z systemem operacyjnym Windows 2000 / XP / Vista / 7.
Virtual DJ Home Free – aplikacja niezbędna każdemu DJ-owi. Interfejs w formie stołu mikserskiego pozwala się poczuć jak profesjonalista, tym bardziej, że program umożliwia wiele modyfikacji ścieżek muzycznych – od miksowania, poprzez tworzenia sampli, aż po wzbogacanie ich o dodatkowe efekty. Świetnie nadaje się do imprez karaoke, umożliwia również zabawę z klipami wideo. Wersja adware (darmowy dla zastosowań niekomercyjnych, wersja z reklamami), pracuje pod Windows XP/Vista/7.
Sound Editor Pro – to testowa wersja profesjonalnego programu do obróbki muzyki. Wiele opcji modyfikowania plików, efekty specjalne oraz możliwość wykorzystania syntezatora mowy to jego zalety. Obsługuje wiele popularnych formatów plików. Kompatybilny z Windows XP/ Vista/ 7.
Cool Record Edit Pro – profesjonalny program do obróbki muzyki, w wersji próbnej (licencja trial). Oferuje oprócz podstawowych narzędzi wiele ciekawych efektów (takich jak np. echo, wibracje, wyciszenia). Pozwala na przechwytywanie strumieni z kaset magnetofonowych i radia internetowego – zarówno cyfrowych jak i analogowych. Daje możliwość połączenia się z serwisem YouTube i pobrania zawartości, oraz konwersji jej na jeden z formatów muzycznych. Współdziała z Windows XP/ Vista/ 7.
SoundEngine Free – prosty program do masteringu, obsługuje formaty plików pcm i wav. Posiada wbudowany miernik poziomu sygnału i możliwość analizowania widma. Ma także bogatą bazę efektów specjalnych. Nie wymaga instalacji. Darmowy, współpracuje z systemami Windows w wersjach 98/Me/2000/XP/Vista/7.
SoundForge Audio Studio – program do tworzenia muzyki idealny dla początkujących. Posiada wbudowany samouczek w postaci lekcji, który ułatwia zabawę z dźwiękiem. Wiele efektów audio zadowoli nawet zaawansowanych użytkowników. Umożliwia stworzenie plików muzycznych na strony www. Wersja trial (testowa) dla systemów Windows XP / Vista/ 7.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>